Jak podziękować paniom w przedszkolu? Podziękowania dla pań ze żłobka

Jak podziękować paniom w przedszkolu? Podziękowania dla pań ze żłobka

Moment, w którym dziecko opuszcza żłobek rodzi wiele uczuć, podobnie jak czas, gdy maluch przekraczał dopiero próg placówki. Podziękowania dla pań ze żłobka to niepisany obowiązek, który warto spełnić, by pozostawić po sobie dobre wrażenie. Ciocie bowiem przez cały okres opiekowały się naszym maluchem, zaspokajały jego potrzeby, dbały, by czas w żłobku wypełniony był atrakcyjnymi zajęciami, ale również tuliły dziecko i ocierały jego łzy, gdy zachodziła taka potrzeba. Jak wyrazić swoje uczucia i symbolicznie podziękować za zaangażowanie? Podpowiadamy kilka sprawdzonych sposobów.

Zakończenie przedszkola i żłobka

Zakończenie przedszkola czy żłobka to moment edukacji dziecka, który często pamięta się przez całe życie. W trakcie roku szkolnego maluch uczęszcza na różnego rodzaju zajęcia, trafiając pod opiekę osób, wkładających całe serce w jego wychowanie. Panie w żłobku zapewniają dziecku wyjątkową opiekę, ocierają łzy tęsknoty i sprawiają, że czas bez rodzica upływa znacznie szybciej. Gdy dziecko kończy przedszkole lub żłobek, warto podziękować im za zaangażowanie. Bowiem to właśnie dzięki niemu nasze dzieci wkraczają w nowy etap życia z nabytą już wiedzą i umiejętnościami. Najpiękniejszym podziękowaniem będzie z pewnością uśmiech dziecka i jego przytulenie, choć warto dołożyć do niego również drobny upominek. który będzie przypomniał nauczycielowi przedszkola czy żłobka o kolejnym sukcesie na ścieżce kariery zawodowej.

podziękowania dla opiekunek w żłobku wierszyki

Jak podziękować nauczycielowi przedszkola w prosty sposób?

Wybór przedszkola i żłobka bardzo często podyktowany jest opiniami o zatrudnionych w danym miejscu osobach. To bowiem od nich zależy, czy dziecko kończy przedszkole z miłymi wspomnieniami. To również pracująca w placówce kadra przyczynia się do rozwoju dziecka, dbając o niego każdego dnia. Wzruszające podziękowania są więc nieodłączną częścią pracy każdej pani w żłobku. Małe dziecko nie potrafi jeszcze do końca wyrazić swoich uczuć. Dzieci żegnają się machając rączką lub rzucając zwykłe „papa”. Warto jednak uświadomić sobie, że pożegnanie przedszkola czy żłobka to przełomowy moment w życiu małego człowieka. Dziecko też powinno mieć minimalną chociażby świadomość powagi chwili. Wdzięczność nauczycielowi przedszkola czy żłobka można wyrazić drobnym gestem, jak przytulenie czy podanie ręki. Ważny będzie jednak również miły prezent, dzięki któremu pokażemy, że nasze dzieci miały wspaniałą opiekunkę.

podziękowania dla pani przedszkolanki

Wyjątkowe podziękowania dla pań ze żłobka

Niezależnie od tego czy codziennością naszych dzieci było kameralne przedszkole, czy też uczęszczały one do żłobka miejskiego, zakończenie roku zawsze wiąże się z podziękowaniami dla opiekunów i nauczycieli. Z reguły to właśnie rodzice biorą na siebie ciężar odpowiedzialności za ten dzień. Warto jednak zaangażować malucha, gdyż dziecko też z pewnością chciałoby dać znać nauczycielowi o swoich uczuciach. Jak to zrobić?

Słowa dziecka najpiękniejszym podziękowaniem

Koniec roku szkolnego to na ogół czas pożegnań. I choć dziecko potrzebuje przedszkola w ciągu roku, by prawidłowo się rozwijać, przerwa w edukacji pozwoli mu nieco odpocząć i nabrać sił przed kolejnymi wyzwaniami. Małe dziecko może wyrazić swoją wdzięczność przy pomocy słów. Z pewnością nie będą to skomplikowane słowa, ale często to właśnie one są dla pani najpiękniejszym podziękowaniem za trud, włożony w opiekę nad maluchem.

podziękowania dla pani z przedszkola

Tradycyjna wiązanka kwiatów

Kwiaty nigdy nie wychodzą z mody i są idealnym prezentem na każdą okazję. Na koniec roku szkolnego maluch może wręczyć pani niewielką wiązankę, również i taką, składającą się z polnych kwiatów, zebranych wraz z rodzicami. Kwiaty to z pewnością miły prezent, który doceni każda pani ze żłobka. Zapewne również rodzice zadbają o to, by opiekunki otrzymały bukiet w podzięce za trud, włożony w wychowanie swoich pociech.

Własnoręcznie zrobiona kartka

Własnoręcznie wykonana kartka to wyjątkowo miły prezent. Jeśli małe dzieci na zakończenie przedszkola wybiorą kredki i pisaki, ozdabiając kartkę własną twórczością, pani z pewnością doceni taki upominek. Ważne jest, by nie angażować się zbytnio w radosną twórczość maluchów. Taki podarunek z pewnością ucieszy panią ze żłobka, a w przyszłości będzie przypominał, jak wyjątkowe dzieci miała pod swoją opieką.

podziękowania dla pań z przedszkola

Miły prezent

Dla pań ze żłobka można również zakupić niewielkie prezenciki. Z pewnością nie warto tutaj inwestować w kosztowne rzeczy, mogące wywołać zakłopotanie. Sprawdzi się natomiast ładnie zapakowany zestaw słodyczy, zestaw aromatycznych herbat, kubek z odpowiednim motywem czy czekoladki. W sklepach internetowych zamówić można również specjalne kartki ze zdjęciem, ozdobne pudełka, a nawet ciekawe prezenty, które można wręczyć z dedykacją od całej grupy maluchów.

Wzór podziękowań dla pań ze żłobka

W żłobku tekst podziękowań od malucha nie musi być specjalnie przygotowywany. Bardzo często dzieci najpiękniej potrafią podziękować swoim opiekunkom. Gotowy wzór podziękowań może jednak pojawić się chociażby na kubku czy własnoręcznie wykonanej kartce. Jak podziękować pani ze żłobka? Ważne, by w tym dniu widziała, jak bardzo jesteśmy wdzięczni za jej zaangażowanie. Warto więc podkreślić, że czuliśmy jej opiekę nad naszym dzieckiem, które z radością przychodziło do żłobka, by spędzić czas ze swoją ulubioną panią, której z pewnością jeszcze długo nie zapomni.

podziękowania dla pań ze żłobka

Co dać na koniec żłobka?

Zakończenie roku szkolnego to ważne wydarzenie również i dla dzieci, które uczęszczają do żłobka. W podzięce dla pań można ofiarować im symboliczny prezent, jak np. kubek czy czekoladki, ale również wykonany własnoręcznie lub razem z dzieckiem upominek.

Co na dzień nauczyciela do żłobka?

Nauczycielowi przedszkola czy paniom w żłóbku warto wręczyć kwiaty, które są doskonałym prezentem na każdą okazję. Dobrym pomysłem może być również książka, torba z dedykacją lub zestaw aromatycznych herbat.

podziękowania dla żłobka

Jak pożegnać panią z przedszkola?

Jeśli nasze dziecko kończy przedszkole, warto pożegnać panią w kilku słowach. Można je napisać lub wypowiedzieć. Ważne, by zawierały one wdzięczność za trud i zaangażowanie, włożone w opiekę nad małym człowiekiem oraz zapewnienie o tym, że pani pozostanie w naszej pamięci jeszcze przez długi czas.

2 thoughts on “Jak podziękować paniom w przedszkolu? Podziękowania dla pań ze żłobka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy − jeden =