Kosze obrotowe do szafek narożnych – który wybrać?

Kosze obrotowe do szafek narożnych – który wybrać?

Szafki narożne w kuchni mogą sprawiać sporo problemów. Tracą one na funkcjonalności, jeśli nie możemy dostać się do każdego zakamarka, by ustawić tam potrzebne przedmioty. Z takich szafek trudno jest rzeczy wyciągać, ale równie trudno jest wkładać do nich różnego rodzaju akcesoria kuchenne. Problem ten rozwiązują kosze obrotowe do szafek narożnych. Dzięki nim szafki ponownie odzyskują swój praktyczny wymiar, a dostęp do umieszczonych w nich przedmiotów jest znacznie łatwiejszy.

Funkcjonalne rozwiązania w nowoczesnej kuchni

Wybór mebli do kuchni nigdy nie jest łatwym zadaniem. Do szafek narożnych dolnych dostęp będzie znacznie utrudniony. Podobnie sytuacja będzie wyglądała w przypadku szafek narożnych górnych, co warto mieć na uwadze, wykonując stosowny projekt. W nowoczesnych kuchniach coraz częściej pojawiają się szuflady, które likwidują problem nieustawnych szafek. Coraz większą popularnością cieszą się również wysuwane kosze cargo, dzięki którym dostęp do umieszczonych w szafkach przedmiotów staje się znacznie łatwiejszy. Niewielkie kuchnie wymagają nieco innych rozwiązań. Tutaj sprawdzają się wysokie szafki wiszące, dzięki czemu możliwe jest zagospodarowanie przestrzeni aż po sufit.

kosz obrotowy do kuchni

Praktyczne rozwiązania w szafkach kuchennych

Właściwa organizacja przechowywania akcesoriów kuchennych to podstawa udanego funkcjonowania w tym pomieszczeniu. System koszy cargo to rozwiązanie, które umożliwia racjonalne zagospodarowanie kuchennej przestrzeni. Z powodzeniem zastępuje on zwykłe półki, do których dostęp może być utrudniony w szafkach narożnych. Dużym ułatwieniem we współczesnych kuchniach są również obrotowe półki. Sporym powodzeniem cieszą się już od lat organizery oraz wkłady dedykowane szufladom. Dzięki nim można zachować czystość oraz mieć zawsze pod ręką niezbędne przedmioty. Ciekawym pomysłem są również uchwyty na pokrywki, montowane na drzwiach szafek.

kosze obrotowe do kuchni

Narożne kosze obrotowe – zalety systemów

Różne modele koszy obrotowych cechują się różnymi właściwościami, które docenia coraz więcej osób. Przede wszystkim ich włączenie w obręb szafki zwiększa znacząco ilość miejsca, które możemy wykorzystać do przechowywania. Kosze obrotowe pełne mają regulowaną wysokość półek, które możemy dostosować do naszych potrzeb. Takie systemy są funkcjonalne i ergonomiczne. Kosz narożny cargo jest również bezpieczny w użytkowaniu. Co więcej, odpowiedni system łatwo dobrać do posiadanych rozwiązań kuchennych. Sprawdzi się on zarówno w szafkach narożnych dolnych, jak i w szafkach, umieszczonych w wyższej partii zabudowy.

kosze obrotowe do szafek narożnych

Modele koszy obrotowych

Kosze do szafki narożnej ułatwią organizację kuchennej przestrzeni i uczynią ją znacznie bardziej funkcjonalną. Wysuwany kosz cargo rozwiąże problem utrudnionego dostępu do garnków, zastawy czy akcesoriów kuchennych w narożnych szafkach. Taki kosz to coraz częściej produkt, wprowadzany do oferty kolejnych producentów. Nic dziwnego, bo odpowiedni kosz obrotowy to szansa na uporządkowanie rzeczy w szafkach narożnych. Jeśli nie wiesz, na który model się zdecydować, opisujemy kilka z nich.

Corner Comfort

Corner comfort to kosze chromowane z systemem lewo lub prawostronnym, dzięki czemu można je dopasować do każdej narożnej szafki kuchennej. Taki model kosza posiada regulację wysokości oraz maksymalne obciążenie, wynoszące nawet do 25 kg. Umożliwiają one racjonalne zagospodarowanie narożnej szafki, zastępując idealnie tradycyjne półki. Nadają się one do kuchennych szafek narożnych z frontami na standardowych lub też równoległych zawiasach. Stelaż umożliwia pełne wysuwanie koszy poza obręb szafki. Dzięki temu zyskujesz łatwy dostęp do wszystkich przedmiotów, które zostały w niej umieszczone.

kosze obrotowe do szafek narożnych

Corner Maxima

Corner maxima to kolejny kosz narożny wysuwany, który idealnie zastępuje zwykłe półki. Zastosowany w modelu stelaż jest mocowany do spodu szafki i umożliwia pełne wysunięcie kosza. Kosz obrotowy magic corner maxima ma aż 25 kg ładowności. W zależności od usytuowania szafki narożnej, cechy produktu pozwalają na jego montaż z prawej i lewej strony. Co ważne, takie rozwiązania do szafki narożnej kuchennej są dostępne w różnych wielkościach. Zróżnicowany gabaryt koszy obrotowych pozwala na ich wykorzystanie w niemalże każdej szafce narożnej, umieszczonej w naszej kuchni.

Corner Optima

Model corner optima umożliwia funkcjonalne zagospodarowanie szafki narożnej w kuchni. Ten system koszy posiada mocowanie do boku szafki. Takie narożne kosze cargo można zamontować zarówno w szafkach niskich, jak i w wysokich. Montaż różnych koszów obrotowych z tego modelu jest możliwy w szafkach z frontem umieszczonych na zawiasach równoległych lub też standardowych. Maksymalne obciążenie półki wynosi tutaj 15 kg, ale każdy kosz wysuwa się osobno. Takie rozwiązanie pozwala na wykorzystanie powierzchni szafki narożnej w jak największym stopniu.

Półki obrotowe do szafki narożnej

Półki obrotowe to coraz częściej stosowane rozwiązanie w narożnych szafkach. Półka obrotowa z powodzeniem zastępuje zwykłe półki, które nie sprawdzają się w takiej zabudowie. Rozwiązanie obrotowych półek sprawdza się tam, gdzie dostęp do części przestrzeni szafki jest mocno utrudniony. Zapewniają one znacznie więcej miejsca, które możemy wykorzystać na przechowywanie przedmiotów kuchennych. Są przy tym wytrzymałe i bezpiecznie. Takie wyposażenie narożnej szafki rozwiązuje problem z jej funkcjonalnością i sprawia, że przestrzeń kuchenna staje się znacznie bardziej uporządkowana.

szafka obrotowa do kuchni

Jaki kosz do szafki narożnej?

Do szafek kuchennych narożnych kosze obrotowe sprawdzają się doskonale. Pozwalają one racjonalnie zagospodarować przestrzeń i zapewniają wygodny dostęp do naczyń i innych akcesoriów kuchennych.

Co do narożnej szafki?

Zwykłe półki nie sprawdzają się w szafce narożnej. Zdecydowanie lepszym pomysłem będzie tutaj wysuwany kosz, dzięki któremu organizacja przestrzeni narożnych szafek stanie się znacznie łatwiejsza. Wysuwany kosz zapewni bezproblemowy dostęp do umieszczonych w szafce przedmiotów.

Co to jest Magic Corner?

Pod nazwą Magic Corner kryje się nowoczesny system, służący przechowywaniu garnków, akcesoriów kuchennych czy zastawy stołowej w opakowaniach kartonowych.

2 thoughts on “Kosze obrotowe do szafek narożnych – który wybrać?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × pięć =