Zabudowa nad łóżkiem w sypialni – ciekawe pomysły

Zabudowa nad łóżkiem w sypialni – ciekawe pomysły

Aranżacja sypialni meblami to spore wyzwanie. Warto jednak podjąć je, by móc cieszyć się z ostatecznych efektów pracy. Ciekawym rozwiązaniem może być zabudowa nad łóżkiem w sypialni. To wyjątkowa szansa na nadanie pomieszczeniu specyficznego stylu i charakteru. Taka aranżacja stwarza wiele możliwości, które warto wykorzystać. W jaki sposób to zrobić? Przeczytaj nasz poradnik i wybierz najlepsze dla siebie rozwiązanie.

Wygodna i funkcjonalna sypialnia

Zabudowa ściany wokół łóżka jest optymalnym rozwiązaniem. Pozwala ono na maksymalne wykorzystanie przestrzeni. Należy pamiętać jednak, że do sypialni warto wykonać wszystkie meble i ozdoby z dużym rozsądkiem. Dlaczego jest to takie istotne? Bowiem to właśnie tutaj będziemy odpoczywać i relaksować się po ciężkim dniu pracy. Wykonana sprytnie zabudowa sypialni może stanowić rozwiązanie wielu problemów, również tych, które wynikają z konieczności przechowywania sporej ilości rzeczy na stosunkowo małej przestrzeni. Tworząc projekt wnętrza sypialni, warto postawić na meble na wymiar i wyjątkowe ozdoby, które sprawią, że nasza sypialnia będzie nie tylko wygodna, ale również i funkcjonalna.

sypialnia z zabudową nad łóżkiem

Praktyczna zabudowa sypialni

Zabudowa łóżka w sypialni może pełnić zarówno funkcje praktyczne, jak i estetyczne. Jeśli posiadamy w sypialni duże łóżko, ścianę do której przylega, można wykorzystać jako garderobę, dzięki czemu zaoszczędzimy również nieco miejsca. Z kolei w małej sypialni sprawdzą się zarówno ozdobne półki, jak i szafki, dzięki którym zabudowa sypialni pomieści znacznie więcej rzeczy. Które rozwiązanie wybrać?

Garderoba nad łóżkiem

Garderoba nad łóżkiem to ciekawy model zabudowy sypialni. To idealne rozwiązanie, gdy nie możemy zmieścić do sypialni dużej szafy. Garderoba w formie zabudowy nad łóżkiem stwarza dodatkowe miejsce, w którym możemy umieścić naszą odzież i różnego rodzaju akcesoria. Odpowiednio dobrane wzory i wykończenia idealnie skomponują się z pozostałym wystrojem wnętrza. Taka zmiana aranżacji sypialni pozwoli zaoszczędzić wiele miejsca i stworzy nowe możliwości, z których warto skorzystać zwłaszcza dysponując stosunkowo niewielką przestrzenią.

sypialnia zabudowa nad łóżkiem

Funkcjonalna półka

W sypialni powinny znajdować się nie tylko meble, ale również i półki, na których można ustawić rzeczy, które chcemy mieć zawsze pod ręką. Praktycznym rozwiązaniem będzie więc półka, umieszczona na ścianie nad łóżkiem. Poprzez wykonanie, może ona pełnić funkcje dekoracyjne. Półka będzie również niezwykle praktycznym elementem aranżacji sypialni. Możemy na niej ustawić aktualnie czytane książki, czy też ciekawą lampkę nocną. To również dobre miejsce na drobne bibeloty, tworzące charakter wnętrza. Należy pamiętać jednak, by półka umieszczona była powyżej naszej głowy w pozycji siedzącej na łóżku. Dzięki temu unikniemy nieprzyjemnych uderzeń w trakcie wstawania.

zabudowa łóżka w sypialni

Zabudowa modułowa

Sypialnia wykonana w zabudowie modułowej to niezwykle funkcjonalny pomysł. Meble modułowe nie tylko doskonale wpasują się w aranżację przestrzeni, ale również spełnią wiele funkcji praktycznych. Zabudowa ściany wokół łóżka może pełnić rolę garderoby, dzięki czemu zachowamy porządek w pozostałej części domu czy mieszkania. Dzięki frontom szaf i szafek, możemy stworzyć idealne kompozycje, harmonijnie łączące się z pozostałym wyposażeniem wnętrza. Ciekawa aranżacja zabudowy powinna opierać się na minimalistycznych meblach i prostych rozwiązaniach. Zabudowa modułowa wyda się dzięki nim znacznie lżejsza. Warto również postawić na symetryczne rozmieszczenie szafek, co nada im stylu i elegancji. W tym przypadku również warto pamiętać, by szafy umieścić na wysokości, umożliwiającej swobodne siadanie i wstawanie z łóżka.

zabudowa nad łóżkiem w sypialni

Jak ozdobić pustą ścianę w sypialni?

Pusta ściana w sypialni ma potężne możliwości. Możemy wykorzystać ją na wiele sposobów, ozdabiając wnętrze, a nawet powiększając je optycznie. Warto więc wykorzystać przestrzeń wnętrza optymalnie, by aranżacją przestrzeni była nie tylko praktyczna, ale również i estetyczna. Jak to zrobić? Przeczytaj nasze sposoby na puste ściany sypialni.

Obrazy i plakaty

Aranżacja zabudowy ściany nie zawsze jest możliwa. Jeśli zabudowa wokół łóżka nie spełnia naszych oczekiwań, pustą ścianę możemy wypełnić obrazami i plakatami. Dzięki nim stworzymy idealną atmosferę i nastrój, sprzyjający wypoczynkowi. Duże łóżko małżeńskie można otoczyć obrazami ulubionych twórców oraz plakatami, doskonale ozdabiającymi nowoczesne, minimalistyczne wnętrza.

zabudowa nad łóżkiem

Grafika i zdjęcia

Łóżko małżeńskie otoczyć można również ulubionymi grafikami czy zdjęciami, budzącymi pozytywne wspomnienia. Szafki nocne to miejsce, na których można ustawić ramkę ze zdjęciem całej rodziny, a ściana za łóżkiem stwarza doskonałe możliwości, by znalazł się tam cały zbiór fotografii. Dzięki temu szarą sypialnię rozjaśnimy pięknymi obrazkami naszego szczęścia i najpiękniejszych chwil, do których chcemy wracać pamięcią jak najczęściej.

Lustro

Lustro będzie pełniło nie tylko funkcje praktyczne. Optycznie powiększy ono bowiem przestrzeń. Dlatego też warto zastosować takie rozwiązanie w niewielkich sypialniach, dzięki czemu optycznie zyskają one nieco więcej przestrzeni.

Jak wysoko półka nad łóżkiem?

Zarówno półki, jak i szafki, które są umieszczane nad łóżkiem, muszą znajdować się wyżej, niż nasza głowa w pozycji siedzącej na łóżku. Dzięki temu będziemy mogli swobodnie usiąść, bez obawy o nieprzyjemne uderzenie.

zabudowa sypialni nad łóżkiem

Jak zagospodarować ścianę nad łóżkiem?

Zabudowa ściany nad łóżkiem może przybierać różne formy. Wiele osób decyduje się na jej ochronę poprzez ozdobne tapety czy naklejki. Nowoczesne projekty sypialni sprowadzają się również do umieszczenia w tym miejscu szafek i półek, pełniących funkcje praktyczne i pozwalających na maksymalne wykorzystanie przestrzeni.

Co powiesić na pustej ścianie w sypialni?

Urządzając sypialnię można zagospodarować również puste ściany. Wnętrze sypialni doskonale ozdobią hasła i napisy oraz ramki ze zdjęciami, budzące najpiękniejsze wspomnienia. Nowoczesna aranżacja sypialni może również opierać się na fototapetach, wprowadzających spore urozmaicenie do tradycyjnego wyglądu pomieszczenia.

2 thoughts on “Zabudowa nad łóżkiem w sypialni – ciekawe pomysły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

13 − trzynaście =