Płytki tarasowe – jak o nie dbać?

Płytki tarasowe – jak o nie dbać?

Taras lub balkon to dla wielu osób nie tylko przynależąca do domu przestrzeń. To również strefa wypoczynkowa, na której można spędzać czas w ciepłe dni. Może być urządzona klasycznie bądź nowocześnie, wyłożona kaflami, drewnem, betonem albo innym materiałem. Preferujesz płytki? Przeczytaj nasz najnowszy artykuł, a dowiesz się, jak przedłużyć ich żywotność i piękny wygląd. Sprawdź, co należy robić, aby prezentowały się estetycznie przez kolejne sezony! Gorąco zachęcamy do lektury!

Jakie płytki sprawdzą się na tarasie?

Bez względu na to, co ostatecznie wybierzesz na swój taras, powinno być odporne na niekorzystne warunki. Jeśli postawisz na zwykłe kafelki, mogą szybko popękać pod wpływem niskiej temperatury albo pokryć się rysami od użytkowania czy choćby przesuwania mebli. Produkty przeznaczone na zewnątrz powinny być znacznie bardziej wytrzymałe na chłód czy deszcz. Idealnym przykładem najwyższej jakości mogą być płytki tarasowe Paradyż. To wyroby ceramiczne z kamionki szlachetnej, wyróżniające się mrozoodpornością oraz twardością.

Kafle na taras od tego producenta mają wysoką klasę ścieralności. To znaczy, że możesz przesiadywać na tarasie wyjątkowo często wraz z całą rodziną, a one nie stracą swoich właściwości. Nawet intensywna eksploatacja nie będzie mieć negatywnego wpływu na kolor czy strukturę powierzchni. Płytki ceramiczne z tej kategorii długo wyglądają bardzo dobrze, niemniej wymagają odpowiedniej pielęgnacji, aby taki stan nie uległ zmianie. Nie potrzeba do tego specjalistycznych środków – choć można sięgnąć po preparat do kafelków gresowych.

Jak dbać o płytki tarasowe?

Aby uniknąć nieestetycznych zacieków czy innych przebarwień, najlepiej regularnie czyścić podłogę tarasu lub balkonu. Warto wyrobić w sobie taki nawyk, bo wtedy wystarczy zwykła szczotka bądź odkurzacz, wilgotna ściereczka czy mop. Jeśli zaniedbasz porządki, na gresie mogą pojawić się rysy, trudne do usunięcia zacieki albo smugi. Przy cyklicznych pracach porządkowych możesz ograniczyć się do zamiatania (lub odkurzania) oraz przemywania powierzchni. Możesz użyć do tego ciepłej wody z dodatkiem płynu do mycia naczyń albo dedykowanego środka. Po myciu starannie wytrzyj podłogę do sucha.

Jeżeli planujesz remont tarasu, w tym wymianę nawierzchni, weź pod uwagę renomowaną firmę, taką jak Paradyż Płytki tej marki są solidne, a sam producent oferuje je w przeróżnych wariantach kolorystycznych. Możesz stworzyć przy ich pomocy idealną przestrzeń do relaksu – wybrać wariant nowoczesny, imitujący beton, kamień czy drewno etc. Możesz też wytypować opcję klasyczną, w ciepłych, przyjemnych dla oczu barwach.

Gdzie kupić płytki dobrej jakości?

Warto pamiętać o systematycznych porządkach niezależnie od materiału, z którego zostały wykonane kafelki na taras. Dzięki temu w ich strukturę nie zacznie wnikać brud czy inne zanieczyszczenia. Kiedy odpowiednio o to zadbasz (regularne czyszczenie, konserwacja), będziesz cieszyć się pięknym wyglądem strefy wypoczynkowej. Nie bez znaczenia jest też pochodzenie kafli. Wybierz uznanego producenta, np. jedną z marek dostępnych w sklepie Dekordia. To będzie świetna inwestycja!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

16 + cztery =