Szafa przesuwna — o tych 5 rzeczach pamiętaj, zanim ją kupisz

Szafa przesuwna — o tych 5 rzeczach pamiętaj, zanim ją kupisz

Wszystkie rodzaje mebli mają swój indywidualny charakter. Każdy z nas ma także swoje upodobania, dlatego w danym domu można znaleźć konkretne typy wyposażenia. Niektóre z nich były zakupione pod wpływem chwili, inne zostały starannie przemyślane. Część tych wyborów była nietrafiona. Dlatego wiele osób waha się przed dobieraniem nowych, niesprawdzonych przedmiotów. Jeśli też jesteś taki ostrożny, koniecznie zobacz nasze podpowiedzi.

1. Różne gabaryty do wielu mieszkań

W pierwszej kolejności, kiedy zastanawiasz się nad konkretnym elementem, pamiętaj o zdjęciu wymiarów. Ważne jest, żeby szafa do sypialni była jak najbardziej pojemna, lecz nie w każdym tego typu pomieszczeniu zmieści się duży model. Trzeba przy tym brać pod uwagę, że otwierające się drzwiczki potrzebują miejsca, by nie były blokowane przez inne meble. Jednak jest na to pewna rada.

2. Duży mebel do ciasnego wnętrza

Marzą Ci się liczne półki i szereg niekończących się wieszaków, ale Twoje wnętrze nie jest zbyt duże? W takim wypadku idealnym wyjściem jest szafa przesuwna. Jej idea polega na tym, że wystarczy przesuwać frontowe płyty, które nachodzą na siebie. W ten sposób dostaniesz się do środka bez problemu nawet w bardzo ciasnym przejściu w sypialni.

3. Możliwość wyboru modelu z lustrem

Skoro problem niewielkiej przestrzeni został rozwiązany, warto pójść krok dalej. Robiąc zakupy, sprawdź wiele opcji. Każdy model będzie się różnił, także ilością elementów. Bardzo ważne dla niektórych osób będzie lustro, które nie jest stałym dodatkiem do szafy przesuwnej do sypialni. Teoretycznie istnieje możliwość zawieszenia tafli spoza zestawu, ale nie każdy ma do tego potrzebne narzędzia i umiejętności, by sobie z tym poradzić. Lepiej stawiać na gotowe propozycje producenta.

4. Miejsce na wieszaki, półki i szuflady

Warto również na początku określić jasno, ile będziesz potrzebować miejsca wewnątrz mebla. Określają to nie tylko gabaryty, ale też konkretne części składowe. Upewnij się, że jest wystarczająca ilość szuflad i półek. Jeśli masz dużo rzeczy do powieszenia, to wybierz model, gdzie najwięcej przestrzeni będzie przeznaczone na wieszaki. Jest to ważne, gdyż nie jest łatwo później przerabiać szafę, lepiej jest poświęcić więcej czasu na wstępne oględziny i przemyślenie sprawy.

5. W komplecie lub nie

Ciekawą opcją są gotowe zestawy, które pozwalają szybko znaleźć wyposażenie do całej sypialni. Warto poszukać tego typu rozwiązań, kiedy aranżujesz nowe mieszkanie lub planujesz wymianę mebli. Jednak nie oznacza to, że nie dostaniesz pojedynczego modelu, który by pasował do obecnego wystroju, wręcz przeciwnie! Nowoczesne i eklektyczne wnętrza kochają różnorodność.

Wybierz idealny produkt dla siebie

Funkcjonalne wyposażenie może mieć duże gabaryty nawet w małym pomieszczeniu. Przykładem tego jest chociażby szafa przesuwna, która świetnie pasuje do sypialni w wielu stylach. Zależnie od swoich potrzeb i wymagań, możesz wybierać spośród ciekawych modeli. Na marmex.pl dostępna jest szeroka oferta produktów wysokiej jakości. Jeśli poszukujesz tego typu mebla do domu, koniecznie sprawdź ich propozycje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × dwa =