Komplet obiadowy – z czego powinien się składać?

Komplet obiadowy – z czego powinien się składać?

Dobrze skompletowany serwis obiadowy to niezbędny element wyposażenia każdego domu. Może przydać się zarówno podczas codziennych obiadów czy kolacji, jak i podczas uroczystości i spotkań świątecznych. Warto zatem skompletować wszystkie niezbędne elementy serwisu obiadowego i zadbać o piękną estetykę każdego przyjęcia.

Ceramiczny komplet obiadowy – elegancja i funkcjonalność

Jedną z najchętniej wybieranych propozycji jest ceramiczny komplet obiadowy, dostępny w różnych wersjach, które można dopasować do swoich potrzeb. W ofercie dostępne są wersje z subtelnymi zdobieniami, które będą pięknie prezentować się podczas przyjęć, a uniwersalna gama kolorystyczna wpasuje się w każdy wystrój jadalni, kuchni czy też salonu.

Każdy ceramiczny komplet obiadowy  zawiera zarówno płaskie, duże talerze obiadowe, jak i talerze głębokie, idealne do serwowania zup. Dodatkowo każda zastawa powinna zawierać również mniejsze talerzyki deserowe.

Interesującą propozycją są również zestawy, które oprócz serwisu obiadowego zawierają również serwis kawowy, który jest estetycznym i spójnym dopełnieniem zastawy stołowej.

Idealne dopełnienie kompletu obiadowego – zestaw sztućców

Przy wybieraniu elementów zastawy stołowej, nie można zapomnieć o wyborze równie eleganckich sztućców, które są niezbędnym uzupełnieniem każdego kompletu obiadowego i nie tylko.

Aby zachować spójną kompozycję, warto wybierać sztućce w większym zestawie, na przykład sztućce w walizce, które zawierają wszystkie niezbędne elementy i sprawdzą się doskonale, szczególnie podczas większych przyjęć czy rodzinnych świąt.

Sklep internetowy Radochy Gospochy proponuje komplety składające się z 72 elementów wyróżniających się wysoką jakością wykonania, a także ponadprzeciętną trwałością. Co więcej, kupno sztućców w walizce, ułatwia ich przechowywanie, gdy na co dzień nie korzysta się ze wszystkich elementów.

Sztućce wykonane ze stali nierdzewnej nie tylko wyglądają niezwykle elegancko, ale też są wytrzymałe i odporne na uszkodzenia, nie rdzewieją i pozostają w dobrym stanie na długie lata. Można je również wygodnie myć w zmywarce, bez obaw o uszkodzenia. Co więcej, sztućce w walizce prezentują się niezwykle elegancko i mogą być doskonałym pomysłem na prezent.

Czego jeszcze nie może zabraknąć w komplecie obiadowym?

Same talerze i sztućce to jeszcze nie wszystko. Doskonały komplet obiadowy powinien zawierać jeszcze elementy dodatkowe i akcesoria, które przydadzą się podczas podawania dań gościom. Niezbędnym elementem zastawy stołowej jest pojemna, porcelanowa waza, w której można elegancko serwować zupę.

Niezwykle przydatne są również salaterki, dzięki którym można podać sałatki i surówki jako dodatek do obiadu. Z kolei, jeśli podczas przyjęcia serwowane jest mięso lub inne potrawy w sosie, warto podać sos w osobnej porcelanowej sosjerce.

Jeśli po obiedzie podawane są ciasta, owoce czy inne przekąski, dobrze jest serwować je na pasujących do kompletu obiadowego półmiskach i paterach. Wtedy estetyka całego przyjęcia będzie spójna i elegancka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × 5 =