Salon w stylu retro: jakie fotele warto wybrać?

Salon w stylu retro: jakie fotele warto wybrać?

Styl retro cieszy się nieustanną popularnością wśród pasjonatów dawnych rozwiązań estetycznych. Obecnie możemy jednak zauważyć zwiększone zainteresowanie także wśród szerszej grupy ludzi. Dlatego też wzrosło zapotrzebowanie na fotele inspirowane designem z lat 50., 60. i 70. ubiegłego wieku. Producenci odpowiadają na głosy klientów i wprowadzają do swojej oferty unikatowe meble w tym stylu. Które z nich sprawdzą się najlepiej? Przeczytaj niniejszy artykuł, aby się tego dowiedzieć!

Wyjątkowe fotele uszaki

To wybór dla osób, które cenią sobie uniwersalność. Fotel uszak łączy bowiem w sobie komfort wypoczynku i ponadczasowe wzornictwo. Z wyglądu przypomina nieco królewski tron. To bardzo dobre skojarzenie: projekt tego mebla powstał na przełomie XV i XVI wieku (chociaż niektóre źródła podają wiek XVII) we Francji lub Anglii. I na samym początku można było go znaleźć wyłącznie w domach arystokracji.

Trzeba było poczekać do lat 50., aby fotele uszaki zagościły u wszystkich innych. A obecnie przeżywają swój renesans – tak jak sam styl retro. Ze względu na swoją historię, wzornictwo i wygodę użytkowania można je uznać za najlepszy wybór do salonów urządzonych na dawniejszą modłę.

Fotele okrągłe pikowane

Z pozoru okrągłe czy obłe kształty wiążą się z na wskroś nowoczesnym stylem. Wystarczy jednak przyjrzeć się salonom z epoki, by zauważyć, jak chętnie przełamywały konwencje. Dlatego znajdowały w nich miejsce nawet meble nawiązujące wyglądem do muszli.

W tej kwestii wiele jednak zależy od projektu. Niektóre z nich będą po prostu zbyt modernistyczne. W związku z tym poleca się wybór foteli okrągłych pikowanych. To właśnie ten — zdawałoby się drobny — element jest w stanie mocno „postarzeć” mebel. A wtedy będzie idealnie komponować się z pozostałym retro wyposażeniem.

Fotele tapicerowane w modnej kolorystyce

Wreszcie należy wspomnieć o najbezpieczniejszym, bo bardzo klasycznym wyborze. Może on jednak wyróżniać się na tle pozostałych poprzez modną kolorystykę. Wówczas na pewno nikt nie uzna foteli tapicerowanych za nudne.

Zrobią dobre wrażenie zwłaszcza w bardzo eleganckich retro wnętrzach, ponieważ zostały zaprojektowane z myślą o wysokim stylu. Podobnie jak w przypadku wspomnianych w poprzednim akapicie mebli, najlepiej postawić na modele pikowane.

Gdzie kupić meble do salonu w stylu retro?

Warto postawić na fotele pochodzące od zaufanego producenta. Tylko w ten sposób zyskuje się pewność, że meble będą spełniać najwyższe standardy pod względem trwałości, komfortu użytkowania oraz walorów estetycznych. Najlepszym tego przykładem są produkty pochodzące od marki Chesterfield. Wyróżniają się klasycznym wyglądem, a jednocześnie korzystają z na wskroś nowoczesnych metod produkcji. W efekcie idealnie nadają się do zastosowania w salonie w stylu retro.

Skontaktuj się telefonicznie lub mailowo z przedstawicielami marki Chesterfield. Pomogą oni wybrać nie tylko spełniające oczekiwania fotele okrągłe czy uszaki, ale też łóżka tapicerowane nowoczesne. Skorzystaj z ich doświadczenia, by znaleźć pasujące do twojego salonu rozwiązania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

13 + 7 =