Składany smartfon – czy ma sens?

Składany smartfon – czy ma sens?

Składane smartfony przyciągają uwagę entuzjastów nowoczesnych rozwiązań technologicznych – czy nadają się one jednak do użytku przez zwykłych użytkowników? Jeżeli zastanawiasz się nad odpowiedzią na to pytanie, to powinieneś poznać kilka istotnych wiadomości na ich temat. Zdobyta wiedza przyda Ci się do oceny stopnia przydatności takiego telefonu w Twoich rękach.

 

Telefon składany – czy szybko ulega uszkodzeniom?

Telefony składane wzbudzają wiele emocji i zainteresowania, rodzą również pytania dotyczące ich trwałości oraz odporności na uszkodzenia. Istnieje powszechna obawa, że ich skomplikowana konstrukcja może skutkować większą podatnością urządzeń na pojawianie się defektów i usterek.

Musisz jednak wiedzieć, że telefony składane mogą cechować się naprawdę dużą wytrzymałością – ale pod jednym warunkiem: trzeba o nie dbać i korzystać zgodnie ze wszystkimi zaleceniami producenta. Odpowiednie użytkowanie i regularna konserwacja urządzeń pomaga zwykle w zapobieganiu pojawianiu się potencjalnych problemów.

Warto zauważyć, że obecnie dostępne są również gwarancje i różnego rodzaju programy ochrony. Zabezpieczają one dodatkowo użytkowników w przypadku wystąpienia ewentualnych uszkodzeń. Innymi słowy, nie musisz martwić się, że Twój przyszły składany smartfon skomplikuje Twoje dotychczasowe życie. Wręcz odwrotnie – może je ułatwić!

 

Telefon rozkładany – do czego się przydaje?

Zastanawiasz się nad przydatnością telefonu rozkładanego? Powinieneś więc zwrócić uwagę na kilka związanych z nimi elementów. Zaczynając od samego początku: smartfon składany może służyć jako kompaktowy tablet.

Oznaczałoby to dla Ciebie ułatwione:

  • granie;
  • oglądanie filmów;
  • czytanie książek;
  • edytowanie dokumentów;
  • rysowanie i projektowanie graficzne.

Ponadto można używać go jako podręcznego notatnika; można nawet notować w nim za pomocą rysika, a następnie przekształcać rysopis w tekst maszynowy – bywa to przydatne w szkole lub pracy. Jednego ekranu będziesz mógł używać do pisania, a drugiego do wyszukiwania potrzebnych informacji w środowisku internetowym.

Telefon rozkładany będzie również łatwy do przechowywania w kieszeniach ubrań lub torebkach. Po złożeniu nie będzie zajmować wiele przestrzeni, więc może być zawsze pod Twoją ręką. Prawda, że brzmi zachęcająco?

 

Smartfon składany Samsung – polecane modele

Jaki składany smartfon wybrać? Warte rozważenia są modele zapewniane przez Samsung – a zwłaszcza:

  • Samsung Galaxy Z Fold5 – rozkładany jak książka;
  • Samsung Galaxy Z Flip5 – przypominający tradycyjny telefon z klapką;

Samsung Galaxy Z Fold5 cechuje się większym ekranem wewnętrznym, a więc zapewnia większą powierzchnię do pracy i rozrywki. Natomiast Samsung Galaxy Z Flip5 jest bardziej kompaktowy, a tym samym przypomina bardziej tradycyjny smartfon – będzie odpowiednim wyborem dla osób ceniących sobie poręczne urządzenia.

Dowiedz się więcej na temat obu urządzeń na oficjalnej witrynie sieciowej Samsung!

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × 3 =