Grzejniki konwektorowe elektryczne i wszystko, co musisz o nich wiedzieć?

Grzejniki konwektorowe elektryczne i wszystko, co musisz o nich wiedzieć?

Wczesną wiosną oraz jesienią, kiedy trudno się zdecydować, czy już odpalić główne źródło ciepła w domu, okazuje się, że dobrą alternatywą są grzejniki konwektorowe elektryczne. To wygodniejsza forma często używanej farelki. Sprawdź, co jeszcze o nich musisz wiedzieć.

Co to jest grzejnik konwektorowy elektryczny?

Grzejnik konwektorowy elektryczny inaczej nazywany jest grzejnikiem konwekcyjnym. To rodzaj prostego urządzenia wykorzystywanego, jako alternatywa ogrzewania wczesną wiosną i jesienią, oraz w sytuacjach awaryjnych. Z grzejników konwektorowych korzysta się również w sytuacji, kiedy główne źródło ciepła nie jest wystarczające i trzeba czymś dogrzać.

Jaki jest sposób ogrzewania grzejnika konwektorowego?

Sposób ogrzewania jest bardzo prosty, polega na konwekcji, czyli bezpośrednim ogrzaniu powietrza grzałką elektryczną. Wyglądem przypomina przenośny kaloryfer, a jego głównymi cechami są:

  • łatwe przenoszenie grzejnika, czyli doskonała mobilność;
  • prosta obsługa, wystarczy włożyć wtyczkę do gniazdka i włączyć przycisk;
  • łatwość i szybkość nagrzewania się pomieszczenia;
  • niska cena grzejnika.

Wielorakość modeli grzejników konwektorowych

Grzejniki konwektorowe posiadają prostą konstrukcję, wobec tego nieszczególnie różnią się między sobą parametrami oraz funkcjami. Najczęściej różnią się mocą podawaną w watach. To właśnie od mocy zależy, jaką wydajność ma urządzenie i w jakim czasie nagrzewa pomieszczenie.

Grzejnik konwektorowy elektryczny powinno się dobierać do powierzchni pomieszczenia. Można przyjąć, że urządzenie o mocy 2000 W ogrzeje pomieszczenie wielkości 20 metrów kwadratowych.

Jeśli jesteś podczas wybierania grzejnika, zwróć uwagę na:

  • dobrze, by w grzejniku był zamontowany wentylator, który wspomoże rozchodzenie się ciepła po pomieszczeniu;
  • zwracaj także uwagę na możliwość postawienia lub powieszenia grzejnika konwektorowego, w zależności od potrzeb.

Bogatą ofertę grzejników konwektorowych elektrycznych znajdziesz w sklepie takwiele.pl. Dużą ich zaletą jest także estetyczny wygląd, który absolutnie nie powinien zaburzyć aranżacji pomieszczenia, w którym stanie. Jeśli zdecydujesz się taki grzejnik powiesić, najlepiej umieścić go pod oknem.

Grzejniki konwektorowe elektryczne stworzone są do szybkiego podgrzania pokoju, w którym się znajdują. Wykorzystywane są najczęściej do dogrzania łazienki, domków letniskowych lub w domach w okresie przejściowym. Prawie cała zużyta moc w grzejniku konwektorowym wyemitowana jest pod postacią ciepła, można więc uznać, że jest to rozwiązanie energooszczędne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 + osiem =